Hamilelikte Balık Yağı Faydaları

Hamilelikte Balık Yağı Faydaları
29 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 941 kez okundu.

Hamilelik dönemi hem anne adayı hem de bebek için son derece önemli bir süreçtir. Bebeğin anne karnından çıktıktan sonraki dönemlerde de sağlık durumunun iyi ve dirençli olması için balık yağı kullanımına büyük bir özen gösterilmelidir.

Balık yağı birçok faydası olduğu için uzmanlar tarafından sıkça önerilen yağdır. Balık yağı bebeğin anne karnında göz ve beyin gelişiminde çok büyük etkisi vardır. Balık yağının gereken oranda kullanılması anneyi ve bebeği gebelik zehirlenmesi gibi durumlardan koruyor.

Yeterli omega 3 takviyesi alındığında bebek doğduktan sonra uyku sorunu yaşamıyor. Daha rahat ve düzenli uykular uyuyor. Omega 3 yani balık yağı bebeklerin normal kiloda doğmasını da sağlıyor.

Gebelik Esnasında Alınan Balık Yağı

Bebek için son derece faydalı olan balık yağı anneleri de büyük risklerden koruyor. Her şeyden önemlisi doğum esnasında ve sonrasında büyük depresyonlar geçiren hanımların bu depresyon risklerini daha aza indiriyor. Kız bebekleri ileriki dönemlerde meme kanserinden, erkek bebekleri de prostat kanserinden koruyor.

Bebeklerin ve Annenin Sağlığı İçin Balık Yağı Tüketimi

Yeterli oranda kullanıldığında beyin gelişimini olumlu yönde etkileyen balık yağı doğum sonrasında da anne sütünü arttırmak için kullanılıyor. Aynı zamanda yüksek tansiyon riskini de en aza indirdiği için gebelik esnasında anne adayının kullanmasının faydalı olduğu düşünülüyor. Erken doğum riskini de azalttığı için balık yağı kullanımına önem verilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git