Hamilelik Belirtileri Başlama Zamanı Nedir

Hamilelik Belirtileri Başlama Zamanı Nedir
1 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 787 kez okundu.

Hamilelik belirtileri kişiden kişiye ve hamilelikten hamileliğe değişmektedir. Genel olarak hamilelik belirtileri arasında; kusma, bulantı, iştahsızlık, tiksinme, yorgunluk, halsizlik durumu, ve kanama gibi pek çok belirtileri saymak mümkündür. Bu belirtiler değişiklik gösterebilir. Ruhsal değişimlerde hamilelik belirtileri arasındadır.

İlk Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Hamileliğin ilk belirtileri arasında vajinal kanama da sayılabilir. Döllenmiş yumurta rahim duvarına yerleştiğinde kanama başlar. İmplantasyon denilen bu kanama adet kanamasından farklı olarak lekenme şeklindedir. İki ya da üç gün sürer.

Anne adaylarının ruhsal değişimler; Aşırı duygusallık, asabiyet ve sinir durumları bu değişimler içerisindedir. Adet düzensizliğinde her durum hamilelik demek değildir. Adet döngüsünde yaşanan sorunlar bazı sağlık sorunlarından kaynaklı olabilir. Bu sebeple bir doktora görünmekte yarar vardır.


Hamilelik Durumu Nasıl Anlaşılır?

Hamilelik durumunda en kolay yol hamilelik testinin yapılmasıdır. Adet gecikmesi yaşayan kişilerin hamile olup olmadığına yardımcı olacak bazı belirtilerde yaşanır. Bu belirtilere hamileliğin erken dönem belirtileri denilir. Adet gecikmesi yaşamayan anne adayları için bu belirtiler hamileliğin habercisidir.

Yorgunluk durumu adet gecikmesi yaşayan anne adaylarının yaşadığı ikinci belirti durumudur. Kişinin yaşadığı halsizlik durumu erken belirtiler arasında yer alır. Hamilelik döneminde salgılanan hormonların fazla olması yorgunluk ve halsizlik hissi yaratır.

Daha sonraları hormon değişikliğine bağlı olarak memelerde büyüme ve sızı olacaktır. Bazı anne adaylarının göğüslerinin uçlarında oluşacak renk değişimi de hamilelik belirtileri arasında sayılır. Bir diğer belirti mide bulantısı ve kusma durumudur. Hormon değişikliği ile sabah bulantısı denilen bulantılar anne adaylarında başlamaktadır. Bu durum her saatte yaşanabilir. Ayrıca anne adaylarında iştah artması da yaşanacaktır. Sık idrara çıkma , ani hareketler yapıldığında baş dönmesi oluşması erken hamilelik belirtileri arasında sayılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git