Kirpik Uzatma Yolları

Kirpik Uzatma Yolları
15 Mart 2019 tarihinde eklendi, 374 kez okundu.

Kirpikler yüzün güzellik unsurudur. Yüz ve göz güzelliğini ortaya çıkaran uzun kirpikler çekiciliğinizi ortaya çıkardığı kadar sağlık açısından da önemlidir. Gözleri toz ve yabancı cisimlere karşı koruyan kirpikler, aynı zamanda güneş ışınlarını da süzerek göze gönderir.

Kirpikler Neden Dökülür?

Kirpiklerin kırılıp dökülmesinin birçok nedenleri olabilir. Bunlar; kötü beslenme alışkanlıkları, makyaj kalıntıları, aşırı yağ salgılama sonucu oluşan çapak ve kalitesiz kozmetik ürünler olabilir.

Kirpikler Nasıl Beslenir?

Kolay dökülmeyen, daha güçlü ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak için vitaminlerle besleyebilirsiniz. Özellikle B, A ve E vitaminleri içeren havuç, elma, muz gibi besinlerle beslenilebilir. Bunun yanında uzmanlarca en çok tavsiye edilen badem yağı, hint yağı ya da zeytinyağı beş dakika bekletilerek bir ay boyunca kirpiklere sürülebilir.

Kirpikler Nasıl Uzatılır?

Günde iki kez kirpikleri taramanın kirpik gürleşme ve uzatmaya faydası vardır. Bunu kirpik tarağıyla yapabileceğiniz gibi temizlenmiş bir rimel tarağıyla da yapabilirsiniz.

Proteince zengin besinlerle beslenmek de kirpik sağlığı için önemlidir. Balık, yumurta, yoğurt bol tüketilmelidir.

Kirpik kıvırma aletleri kirpikleri yıprattığından ya hiç kullanılmamalı ya da kirpikleri kırmadan dikkat edilmelidir.

Makyaj temizlenmeden uyununca kirpiklere sürülen rimel hem kırılmalara hem de bakteri üremesine neden olabilir. Ayrıca hijyen açısından başkasının kullandığı rimeller kullanılmamalıdır.

Bir pamuk yardımıyla uygulayacağınız yeşil çay presi kirpiklerinizi canlandırıp besleyerek uzaması için tetikler.

Vazelin kirpik diplerindeki hat boyunca sürülürse hem nemlendirme hem besleme sağlar. Böylece kuruma ve dökülmenin önüne geçilir.

Yapılan araştırmalar biotin eksikliği kirpiklerin hızlı bir şekilde dökülmesine sebep olduğunu; maya, yumurta, karnabahar gibi besinlerde bulunur.

Keratin içeren ürünleri koruyucu olarak kullanabilirsiniz.

Kullandığınız rimeli uzun süre kullanmayın. Bir rimelin ömrü en fazla altı aydır. Altı ayı geçen rimelleri kullanmayınız.

Kirpik köklerindeki kan akışının hızlanması kökleri uyarıp harekete geçirir ve daha hızlı uzama sağlar. Bunun için kirpik köklerine nazik hareketlerle ara ara dairesel hareketlerle masaj yapmak kirpik sağlığına ve uzamasına katkı sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git