Doğuma nasıl hazırlanılır

Doğuma nasıl hazırlanılır
11 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 401 kez okundu.

Doğuma hazırlanmak demek, bebeğinizin odasının duvar rengine karar vermek, pusetine karar vermek veya mobilyasını seçmek değildir elbette.

Doğuma hazırlanmak demek, doğumu anlamanız demektir. Doğum deneyimini ilk defa yaşayacak bile olsanız onu deneyimlemeden anlayabilirsiniz. Nasıl mı? Doğum hakkında okuyarak, doğum ile ilgili eğitim alarak.

Doğum öyle sizi korkutmasın, izin vermeyin. Bildiğiniz, öğrendiğiniz herhangi bir şeyden korkar mısınız? Sanırım hayır. Doğumu belki tecrübe etmemiş olabilirsiniz ama aşağı yukarı başınıza neler geleceğini, sürecin nasıl işlediğini öğrenmek çok faydalı olacaktır.

Doğumu öğrenerek korkunuzu yenebilirsiniz. Korkuyor olmanız çok doğal ama bu korkunuzu yenebilirsiniz. Korkunuz devam ettiği sürece doğurmak zor olabilir. Korktuğunuz için kendinizi tehlikede hissedebiliriz, tehlikede hissettiğiniz sürece de doğuramayabilirsiniz. Kendinizi rahat ve güvende hissetmelisiniz. Bunun için öncelikle yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Bilginiz korkunuzu yenecektir.

Bu nedenle yeni anne adaylarına doğuma hazırlanmalarını öneririm. Konu ile ilgili çok güzel yerli ve yabancı kaynaklar var, okuyabilirsiniz. Doğum hazırlık kurslarına eşiniz ile birlikte katılabilirsiniz.

Doula Anne Esra
www.doulannesra.com
Twitter/doulannesra
Facebook/DoulAnnEsra

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git