Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir

Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir
1 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 732 kez okundu.

Çocuklarda görülen öksürük bir hastalığın belirtisi olacağı gibi boğaz ve boğaz yolunda tahrik edici maddelerin yer alma belirtisi de olabilir. Öksürük, kuru öksürük ve çok şiddetli öksürük olarak ikiye ayrılır. Kuru öksürük ek ciddi bir sorun değilken. Sık sık öksürmek ve bu öksürük ile birlikte balgamın sökülmesi gibi durumlarda çocukların acil bir kulak burun boğaz doktoruna götürülmesi gerekir.

Peki, öksürüğe ne iyi gelir?

Öksürük için doğal bazı çaylar vardır. Çocuğun öksürmesi sırasında bu çaylar iyi sonuç verecektir. Bunlardan biri karışık çaydır. Birçok karışık doğal bitkiden meydana gelmiş olan bu çayı hazırlarken sizlere lazım olacak malzemeler: elma, limon, ıhlamur, karanfil, tarçın gibi bitkileri güzelce ne kaynatalım ve her öksürük sırasında ve ya akşam yatmadan önce bu karışımın çocuğa verilmesi öksürük sorununun ortadan kalmasına yardımcı olacak olan en kesin doğal ilaçtır.

Bir diğer tarif ise ıhlamur dur. Ihlamur çayı ve birkaç damla limon suyunu kaynatalım. Daha sonra çocuk yatağa geçerken bu çayı içmesini sağlayalım. Ayrıca bu çayın daha iyi sonuç vermesi için çocuğu kesinlikle çok sıcak bir ortamda tutmalısınız ki çocuk ter atsın.

Sabah saatlerinde çocuk çok terlemiş olduğundan sıcak bir duşta almasını sağlayın. Kesinlikle öksürük sorunu diye bir problem kalmayacaktır. Öksürük sorunu olan çocuklarda ne çok sıcak ne de çok soğuk içecek verilmemelidir. Orta seviyede yanı ılık içeceklerin verilmesi çocuk için daha iyi olur.

Öksürük sorunu yaşayan çocuğun odasının nemli ve sıcak olması gerekmektedir. Öksürük sorunu olan çocuk kesinlikle sigara dumanından, tozlu havadan ve ayrıca parfümlü ortamdan uzak tutulmalıdır. Nane suyu ve limon suyu da öksürük sorunu olan çocuklar için iyi bir ilaç takviyesidir.

Hasta olan çocuğa bol bol su verilmelidir ki öksürük ile gelen balgamın sökülmesi için, ayrıca burnunu temiz tutsun ki rahat nefes alabilsin. Bu adımları eğer izlerseniz çocuğunuz öksürük sorunu ile baş etmiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git